ModaRozrywka

Oscary 2017. Prawdziwy męski styl na czerwonym dywanie

27 lutego 2017 — by 0

main

ModaRozrywka

Oscary 2017. Prawdziwy męski styl na czerwonym dywanie

27 lutego 2017 — by 0

Depositphotos_51375019_m-2015-960x640.jpg

Podczas, gdy cały świat roztrząsa fatalną pomyłkę przy wręczaniu najważniejszej nagrody - my zajmijmy się podsumowaniem modowym tego, co działo się na czerwonym dywanie.

Oscary 2017! Jeśli chodzi o kwestie męskiego stylu – 89 gala wręczenia prestiżowych statuetek przyznawanych przez amerykańską Akademię Filmową – obyła się bez sensacji. W przeciwieństwie do wpadki z nieprawidłowym ogłoszeniem zwycięzcy w kategorii “Najlepszy film” 😉

Choć moda podczas tego wydarzenia ma ogromną rangę (zaraz za ogłaszaniem wyników nominacji) i o niej mówi się jeszcze długo, długo po słynnej gali – panowie mają tu łatwiej niż kobiety. Po najważniejszym czerwonym dywanie Los Angeles idą jedynie dwiema ścieżkami. Jedni stawiają na ponadczasową klasykę i elegancję. Drudzy zaś próbują zaskoczyć paparazzich i zwrócone na nich oczy całego świata – wyglądem totalnie nieszablonowym. Niestety ta druga opcja najczęściej nie wychodzi na dobre. Przekonują się o tym Ci, którzy do ekskluzywnych spodni i marynarek zapominają np. założyć skarpet.

Na szczęście, zdecydowana większość aktorów i celebrytów nie eksperymentuje za bardzo i nie stara się skupiać uwagi gapiów na swoich gołych kostkach. Mężczyźni ubierają się stosowanie do okazji, a w blasku fleszy dominującą rolę pełnią wyrafinowane smokingi. Tak było i tym razem. Najlepiej ubrani mężczyźni podczas wręczania Oscarów 2017 to Ci, którzy postawili na styl zgodny z zasadami etykiety tego niecodziennego i wyczekiwanego wydarzenia.

Kandydat do Oscara – Ryan Gosling wyglądał dokładnie tak, jak powinna wyglądać gwiazda musicalu filmowego, stająca w szranki o najwyższe wyróżnienie. Smoking i czarna muszka to klasyka, natomiast koszula miała polot i w nienachalny sposób nawiązywała do baśniowości filmu “La La Land”. Biała, ale za to ozdobiona delikatnymi falbanami. Niestety Gosling na złotą pamiątkę z imprezy “Oscary 2017” nie załapał się. Za rolę pierwszoplanową w filmie “Manchester by the Sea” zdobył ją natomiast Casey Affleck – młodszy brat przystojnego Bena. Tegoroczny zwycięzca postawił na klasyczny wygląd. Nie dopracował jedynie fryzury i zapomniał o odwiedzinach u golibrody. Bywa.

Jednym z najlepiej ubranych mężczyzn szybko okrzyknięto Justina Timberlake’a. Muzyk postawił na elegancję – czarny smoking i mucha, biała koszula. Jednak efekt looku piosenkarza był porządnie wzmocniony piękną kobietą u boku. Jessica Biel w swojej połyskliwej, oryginalnej sukni wieczorowej – dodała dużo blasku “klasycznemu” Justinowi. Słynne małżeństwo zasłużyło na Oscara w kategorii “Najlepiej ubrana para”. Laureat, który zdobył najcenniejszą nagrodę za rolę drugoplanową w zwycięskim filmie “Moonlight” – Mahershela Ali wyróżniał się wdziankiem w jednolitym kolorze. Ten pierwszy muzłumański aktor, który zdobył statuetkę ubrał się cały na czarno. Na tle jego stroju wyróżniały się jednak świetnie dobrane detale jak zegarek i poszetka. Warto podkreślić, że pozostali bohaterowie tego filmu również zrobili na gali furorę. Zdjęcia trio w ciemnych smokingach odbiły się w mediach sporym echem pełnym zachwytów.

Klasa! Tak można podsumować styl gwiazd podczas wczorajszej ceremonii. Bierzemy przykład i czekamy na przyszłoroczną galę.

Ryan Gosling Fot. Getty
Ryan Gosling Fot. Getty
Jessica Biel, Justin Timberlake Fot. Getty
Jessica Biel, Justin Timberlake Fot. Getty
Mahershala Ali Fot. Getty
Mahershala Ali Fot. Getty
Trio z filmu "Moonlight" Fot. Getty
Trio z filmu “Moonlight” Fot. Getty