Porady

Opalanie! Wszystko co powinieneś wiedzieć!

18 lipca 2017 — by 0

main

Porady

Opalanie! Wszystko co powinieneś wiedzieć!

18 lipca 2017 — by 0

Depositphotos_21611147_m-2015-960x960.jpg

Żaden facet nie chce wyglądać jak syn młynarza. Szczególnie latem, gdy klata wystawiona jest na obstrzał fajnych dziewczyn zerkających na nas na basenie czy na plaży.

Pół biedy zimą, gdy nic nie widać. Jednak w wakacje, wizerunek ducha albo gościa w kąpielówkach, który ma opalone jedynie przedramiona i łydki – faktycznie nie jest szałowy. Dlatego jeśli chodzi o opalanie to temat jest teraz jak najbardziej na czasie.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o opalaniu!

  • Każdy człowiek potrzebuje witaminy D i minimalne dawki słońca nikomu nie zaszkodzą. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promienie słoneczne może być tragiczna w skutkach, szczególnie, gdy przesadza się z kąpielami słonecznymi. A D3 i tak trzeba uzupełniać dietą lub suplementacją.
  • Opalanie ciała w wyważonej ilości – nadaje mu ładnego koloru, skóra wydaje się zdrowsza i odżywiona. Trzeba jednak pamiętać, że narażamy się na niebezpieczeństwo. Opalanie może powodować złośliwego raka skóry, wpływa też na jej szybsze starzenie.
  • Z opalaniem nie można przeginać pod żadnym względem. Dlatego, by nie narażać się na choroby, ale też na komiczny, karykaturalny look – trzeba znać umiar. Koleś wysmażony niczym frytka na starym oleju wygląda naprawdę słabo. Lekki brąz – tak, ale mahoń – nigdy!
  • Oprócz chorób skóry i jej starzenia – nadmierne opalanie może powodować powstawanie zmarszczek, oparzenia i odwodnienie organizmu.
  • Przed kąpielą słoneczną powinno się zrobić peeling.
  • Należy opalać się z głową. Na plaży czy zawsze wtedy, gdy eksponujesz się na słońce – zawsze używaj filtrów ochronnych! Krem z filtrem warto zastosować już 30 minut przed wyjściem, aby zdążył się wchłonąć i powtarzać ten zabieg minimum co 2 godziny. Nie wierz w mit, że spowodują one, że się nie opalisz! Oczywiście, że się opalisz – ale nie spalisz i nie poparzysz! Nie będzie schodzić Ci skóra, zadbasz jednocześnie o własne zdrowie.
  • Słońca trzeba unikać szczególnie między godziną 11:00 a 15:00.
  • Przebywając na słońcu – uzupełniaj płyny. Powinieneś zadbać również o dietę! Np. zawarty w suplementach lub w zwykłej marchewce beta karoten (polecam jednodniowe soki z marchwi) – redukuje szok, jaki przeżywa skóra w momencie opalania, jednocześnie chroniąc ją i wspomagając produkcję pigmentu. Beta-karoten należy uzupełniać już na 2-3 tygodnie przed urlopem i kontynuować jeszcze miesiąc po nim. Dzięki temu skóra będzie elastyczniejsza, a opalenizna utrzyma się dłużej.
  • Skórę należy pielęgnować również po opalaniu nawilżając ją systematycznie.