LifestylePorady

Jak dawać fajne prezenty?

20 lipca 2017 — by 0

main

LifestylePorady

Jak dawać fajne prezenty?

20 lipca 2017 — by 0

Depositphotos_8248956_m-2015.jpg

Prezent to coś, co naprawdę zawsze jest mile widziane przez obdarowywanego. Ale też miło jest dawać. Jednak dla większości, sprawianie komuś podarunków, nie jest wcale takie proste...

Nierzadko wręcz karkołomne i pomimo wysiłków często zdarza się, że gifty są nietrafione. A okazji w roku jest całe mnóstwo. Począwszy od celebrowania Dnia Matki, Ojca, Babci, Dziadka, poprzez urodziny, imieniny członków rodziny i przyjaciół, święta, a skończywszy na okazjach typu ślub. Nie wspominając już o uszczęśliwianiu drobiazgami swojej drugiej połowy.

Okazuje się, że prezenty dajemy częściej niż by się to mogło wydawać. Warto więc raz na zawsze pozbyć się problemu z wiecznym zastanawianiem “co by tu zrobić/kupić?” i nauczyć się dawać trafione prezenty!

Dając prezenty – uderzaj w osobistą nutę. Np. meloman, z pewnością, ucieszy się ze specjalnego wydania ulubionej płyty.

Jak dawać fajne prezenty?

 • Na pewno nie da się tego zrobić na odczepnego. W każdy gift trzeba włożyć trochę wysiłku.
 • Podarunek powinien być głęboko przemyślany i odpowiedni dla odbiorcy – powinno to być coś – co sprawi osobie obdarowywanej autentyczną przyjemność.
 • Aby dawać innym fajne prezenty – trzeba być uważnym. Słuchać, obserwować i wyłapywać z kontekstu to, co dana osoba lubi, o czym marzy, czego potrzebuje by być happy. Dzięki temu można z łatwością dowiedzieć się co konkretnie podarować, ale też wstrzelić się w gust, gdy o konkrety trudno.
 • Jeśli w środku wakacji zdarzy się sytuacja, która nasunie Ci pomysł na prezent gwiazdkowy – nie zwlekaj. Kup go wcześniej (np. gdy akurat w sklepach będą interesujące przeceny). Albo chociaż zapisz swoją świetną myśl. Unikniesz stresu i gonitwy po galeriach w grudniu. Takie kupowanie byle czego na last minute może przynieść więcej rozczarowań niż przyjemności.
 • Oczywiście nie musisz wypełniać szafy prezentami z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (chyba, że trafi się fajna okazja na zakup) – wystarczy kilka tygodni.
 • Jeżeli z jakichś powodów nie jesteś w stanie zidentyfikować potrzeb odbiorcy prezentu – nie bój się pytać. Tej osoby lub kogoś z jej bliskiego otoczenia (jeśli planujesz niespodziankę).
 • Gdy dajesz prezent bliskiej Ci osobie – staraj się tchnąć w niego trochę niesamowitości, czegoś specjalnego. Nawet, gdy Twoja dziewczyna kocha najbardziej popularne kwiaty ever, czyli czerwone róże – poproś Panią w kwiaciarni, żeby zrobiła z nich wyjątkowy bukiet z niebanalną wkładką. Gdy planowany prezent to karta podarunkowa do sklepu internetowego – postaw na pięknie zaprojektowaną “gift card” jak w Denley.pl.
 • Unikaj wpadek. Nie dawaj w prezencie karnetu na siłownię siostrze walczącej z nadwagą, czy osobie starszej – produktów zapobiegających starzeniu. Te prezenty są ok, wynikają z troski, ale mogą być odebrane dwuznacznie.
 • Nie kupuj w kółko tego samego! Nawet jeśli np. Twoja mama kocha książki – nie obdarowuj jej nimi przy każdej okazji.
 • Najlepsze prezenty to te od serca, w które naprawdę wkładasz wysiłek. Samodzielnie przyrządzona kolacja niespodzianka dla przyjaciół czy kosz z przysmakami dla babci, z którą później wspólnie je spałaszujecie to bardzo fajna forma sprawiania komuś przyjemności.
 • Fajny prezent zapakuj starannie.