main

Moda

9 męskich ubrań, które wprost ociekają testosteronem!

26 stycznia 2018 — by 0

Depositphotos_64633661_m-2015-960x640.jpg

Nie da się ukryć, że do powstawania coraz to kolejnych projektów ubrań w modzie męskiej i damskiej na przestrzeni wieków - w znacznej mierze przyczynili się faceci.

I nie chodzi tu o kultowych designerów płci męskiej, którzy odpowiadali za kreacje tworzone na wybiegi. Chodzi o to, że mnóstwo męskich ubrań, bez których trudno byłoby się dziś obejść i które uważane są za ponadczasowe i wręcz kultowe – było inspirowanych potrzebami facetów i ich siłą napędową, kierującą do takich, a nie innych działań!

Męska kurtka pilotka – jeden z modowych symboli męskości_Denley.pl
9 męskich ubrań, które ociekają testosteronem!
  1. Tank Top! Element męskiej odzieży, o bardzo starym rodowodzie! Najprawdopodobniej używali ich już starożytni Rzymianie, a najpewniej rycerze średniowieczni i od 19-go wieku sportowcy! Później zaczęli z nich korzystać również żołnierze i wszystkie te grupy stawiały na koszulki, które „wyewoluowały” z bielizny – ze względów praktycznych. Facetów w zbrojach chroniły przed otarciami, innych ogrzewały jako jedna z warstw, były też wygodne. Dziś bawełniana koszula bez rękawów to fragment męskiej garderoby, bez którego nie obędzie się żaden facet stawiający na codzienny komfort i aktywny styl życia. Jest nie tylko funkcjonalny, ale również pełen męskiego seksapilu.
  2. Kurtka bomberka – choć współcześnie popularna zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn – to wiadomo, że jej pierwowzór został stworzony z myślą o pilotach i załogach bombowców! Nieprzejednanych facetów, którzy potrzebowali lekkich, ciepłych i wygodnych okryć wierzchnich, dzięki którym mogli lepiej skupić się na swojej misji. Ten model kurtki dodaje mężczyźnie objętości w barkach i silnego, zdecydowanego looku!
  3. Bojówki – kolejny komponent męskiej odzieży, o militarnych korzeniach. Powstały jako element uniformu sił zbrojnych. Dla facetów, którzy musieli mieć mundur dobrej jakości, wytrzymały i funkcjonalny, z kieszeniami mieszczącymi część niezbędnego ekwipunku. Później spodnie cargo w kolorach ziemi lub moro – zaadaptowali na swoje potrzeby pasjonaci z zamiłowaniem do łowiectwa i innych typowo męskich czynności, realizowanych na łonie natury. Uwielbiają je faceci, którzy nie obawiają się zrobić czegoś własnymi rękoma, albo wziąć udział w jakimś biegu z przeszkodami po lesie.
  4. Bluza Hoodie – kultowa w modzie streetwear. Jej początki zaczęły się od kapturów noszonych przez zakonników w odległych czasach, chroniących ich przed warunkami atmosferycznymi (a więc praktycznie i funkcjonalnie!), nadając im jednocześnie nieco posępnego, zatrważającego wyglądu. Nomen – omen – ten trend pokutował jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, gdzie bluzy z kapturem kojarzono z groźną gangsterką. Jednak faktem jest, że na masową skalę rozpropagowali je właśnie amerykańscy raperzy. Współcześni twardziele, którzy kryli swoje mroczne tajemnice i występki za stylizacjami z obszernymi hoodies.
  5. Męska kamizelka pikowana. Praktyczny bezrękawnik, który powstał na potrzeby myśliwych, jeźdźców, wędkarzy angielskich, których kamizelka miała chronić przed skutkami mglistej, wilgotnej, przenikliwej i nieprzyjemnej aury.
  6. Chinosy – dziś królowie casualu, dawniej podstawowy element ubioru żołnierza, odbywającego służbę w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie przy wysokim upale trzeba było wyglądać profesjonalnie, maskować się na polu bitwy i przy tym czuć wygodnie.
  7. Koszulki polo – jedne z nielicznych w modzie męskiej, które nie powstały z powodu potrzeb militarnych, a dla sportowców. Tenisistom, a później też przedstawicielom innych elitarnych sportów popularnych na początku 20-go wieku, miały zapewnić wygodę, swobodę ruchów i cyrkulację powietrza. Męski T-shirt polo zapoczątkował nie tylko nowe trendy w modzie codziennej różnych subkultur, ale też przyczynił się do rozwoju nurtu, w którym rozpoczęto projektowanie profesjonalnej odzieży do uprawia wszelkich sportów. To prawdziwy prekursor i kamień milowy w tej kategorii.
  8. Kurtka pilotka – nieśmiertelny klasyk i starsza siostra wspomnianej wyżej bomber jacket. Ona również latała żelaznymi ptakami o nieprzeciętnej sile rażenia, a sama do dziś robi wrażenie. To model kurtki o bogatej historii, bardzo męski i o mocnym charakterze!
  9. Jeansy. Na czyje potrzeby stworzono rewolucyjne, najpopularniejsze spodnie świata czyli denimy? Oczywiście na potrzeby mężczyzn! Tytanów, którzy w trudnych warunkach poszukiwali złota i potrzebowali do tego odpowiedniego outfitu. W tym spodni, które będą wytrzymałe i odporne na przetarcia. Mocnych jak oni, ale również górnicy, kowboje i inni silni faceci. A potem spodnie jeansowe chcieli mieć już wszyscy…

Czy ktoś ma wątpliwości, że kolebka mody tkwi gdzieś wśród męskich ubrań, wymyślonych na męskie potrzeby? Bo powyższa „dziewiątka” to tylko kilka przykładów 😉