main

LifestyleModa

Athleisure! Jak się ubrać w tym stylu?

5 grudnia 2017 — by 4

pol_pl_Stylizacja-nr-346-kurtka-przejsciowa-bomberka-elegancka-koszula-spodnie-chinosy-60702_1.jpg

Athleisure to nurt, który w słowniku modowych trendów pojawił się znacznie później niż ten specyficzny styl. Bo większość ludzi, choć czasem nieświadomie - uskutecznia go na co dzień. I to od bardzo dawna!

Casualowa stylizacja z chinosami i koszulą, której charakter podkreśla kontrastująca, pikowana bomberka_Sportowa elegancja_Denley.pl

Na czym polega styl athleisure?

To po prostu noszenie sportowych ubrań na co dzień! Nie tylko podczas treningów i innych aktywności fizycznych, ale również w szkole, pracy, a nawet podczas spotkań towarzyskich i okazjonalnych. Athleisure to słowo, które powstało z kombinacji dwóch innych. “Athletic” i “leisure”. Pierwsze ściśle wiąże się z uprawianiem sportów, drugie oznacza wolny czas. Ubrania wpisujące się w to połączenie dwóch przeciwstawnych aktywności – definiują istotę trendu, czyli uniwersalizację sportowego stylu.

Co go cechuje?
  • Przede wszystkim ubrania w duchu atleisure to te, które z siłowni wyszły na ulice. Stało się tak dlatego, że producenci coraz to bardziej ulepszali sportowe stylówki, do tego stopnia, że stały się one mega wygodne i po prostu miło spędza się w nich czas również poza salą zajęciową.
  • Odzież sportową, nadającą się do celów użytkowych pokochali najsłynniejsi designerzy, dlatego trend ten opanował wybiegi modowe i stał się popularny wśród celebrytów. Dziś nikogo nie dziwi mężczyzna w luksusowym garniturze, z odsłoniętymi kostkami i w sportowym obuwiu.
  • Ubrania w nurcie athleisure często wyróżniają jaskrawe kolory. Trend ma nawet swoją odnogę, tzw. A$AP Rocky, gdzie ubrania sportowe zestawia się z dodatkami glamour, pełnymi przepychu jak łańcuchy, pierścienie i inne drogie gadżety. A$AP jest inspirowany amerykańskimi raperami z lat 90-tych.
  • Athleisure to nie tylko opis trendu odzieżowego. To styl życia ludzi aktywnych, dbających o siebie, stawiających na zdrową dietę, ceniących maksymalny komfort w każdej chwili życia.
Jak ubierać się w stylu athleisure?
  • Jeśli chcesz być A$AP – postaw na jaskrawe kolory.  Spodnie dresowe luźne w kroku, ale zwężane ku dołowi, bluzy hoodies, krótkie kurtki puchówki, pikowane kamizelki i modne sneakersy to najlepszy wybór.
  • Athleisure to trend dla facetów, którzy lubią przełamywać konwencję, bawić się modą i tym samym- wyznaczać trendy! Śmiało możesz włożyć sportowe obuwie i casualową marynarkę.
  • Trzeba stawiać na równowagę. Dres sportowy w biurze nie przystoi, ale już jeden lub dwa elementy “activewear” w całej stylizacji, w mniej formalnych okolicznościach – jak najbardziej.