main

Moda

Bluzka Breton! Z czym ją nosić?

3 sierpnia 2018 — by 0

Depositphotos_163089734_m-2015-960x640.jpg

Pablo Picasso, James Dean, Mick Jagger. To tylko niektórzy z najbardziej stylowych facetów świata, lubujących się w bluzkach breton, które to były czy są charakterystycznym elementem ich stylu. 

Breton – modny T-shirt w paski.

Bluzki w paski Breton (znane też jako Mariniere) powstały w 1858 roku i początkowo służyły marynarzom francuskiej marynarki wojennej jako podkoszulki. Chodziło o to, aby dzięki wyróżniającemu się wzorowi na ubraniu – jak najszybciej dostrzec człowieka za burtą.

To właśnie dzięki „morskim” korzeniom, koszulki te silnie kojarzą się dziś ze stylem marinistycznym, albo z lekkim, eleganckim nurtem „riviera style”. Z kapitanami żeglującymi po bezkresnych morzach i ze stylowymi facetami na wakacjach w kurortach. T-shirt z 21 paskami indygo stał się kultowym elementem męskiej garderoby, nawiązującym do klasy i wyrafinowania. Dziś liczba pasków jest zmienna, ale niezmiennie nawiązują one do indywidualizmu facetów z modowym zacięciem.

Bluzka Breton! 4 proponowane stylizacje!

  1. Stylowa nonszalancja! T-shirt Breton w biało niebieskie paski, możesz połączyć z letnim, lekkim, męskim, jednokolorowym garniturem – w odcieniu bieli lub błękitu, nawiązującym do pasów na bluzce.
  2. Możesz też wystylizować się na gwiazdę rocka w letnim, luźnym, wakacyjnym wydaniu. Wystarczy, że do T-shirta bretońskiego założysz spodnie jeansowe z przetarciami, a całość zwieńczysz grunge’ową, skórzaną kurtką. Tak wystylizowany możesz wyjść zarówno na miasto z kumplami, jak i na rockowy koncert. Nie zapomnij o fajnych okularach!
  3. Masz duszę artysty? Albo wybierasz się na jakiś wernisaż? Do lampki czerwonego wina w twojej dłoni i kulturalnego otoczenia świetnie będą wyglądać granatowe spodnie chino i longsleeve w paski.
  4. Jest kultura, ale T-shirt Breton świetnie koresponduje także ze streetwearem. Sztuką ulicy. Możesz włożyć go do szortów, krótkich spodenek jeansowych czy denimowych joggerów, a look urozmaicić akcesoriami i gadżetami. Breton wpisze się w twój imidż doskonale!