main

Moda

Płaszcz typu budrysówka! Miejski smart casual na jesień!

8 września 2018 — by 0

pol_pl_Plaszcz-meski-zimowy-granatowy-Denley-9032-33077_2.jpg

Stronisz od eleganckich płaszczy?

Może to właśnie dla Ciebie jest płaszcz typu „budrysówka”!?

budrysówka
Cechy płaszcza typu budrysówka_Denley.pl

Budrysówka to obszerny płaszcz, zapewniający swobodę ruchów. Wyposażony jest w szeroki kaptur, posiada też wysoką stójkę/kołnierz chroniący przed wiatrem.
Kolejny charakterystyczny element to zapięcie na duże kołki, przystosowane do zapinania i odpinania nawet w grubych, zimowych rękawicach (brak konieczności zdejmowania rękawic przy mroźnych wiatrach i ujemnych temperaturach ). To model uniwersalny, ponadczasowy, mający swoje miejsce w kanonie mody. Prawdziwy męski must have!

Sięgając historii budrysówki należy wspomnieć, że miała już ona swój „zalążek” w brytyjskiej marynarce wojennej i pamięta czasy I wojny światowej.

Płaszcze tego typu miały za zadanie chronić żołnierzy pełniących służbę na okrętach. Po wojnie trafiły do cywila, gdzie dzięki przedsiębiorczej rodzinie Morris (ludzie ci odkupili nadwyżki z magazynów wojskowych od ministerstwa obrony) – zaczęto sprzedawać budrysówki jako płaszcze przeznaczone do codziennego użytku.

Aktualnie, typowa budrysówka, stanowi połączenie klasycznego stylu z nowoczesnymi elementami. Dzięki designerskiemu oszlifowaniu – zyskała ona bardzo interesujący wygląd. Została uznana za ikonę stylu preppy – można ją nosić do jeansów i sportowej marynarki. Zakupiona jeden raz – będzie służyć latami!

Kolekcję płaszczy na jesień i zimę od Denley.pl znajdziesz TUTAJ.

Płaszcz męski budrysówka
Denley.pl – sklep internetowy
męska budrysówka denley
Denley.pl – sklep internetowy