main

LifestyleStrefa kobiet

Top 13 rzeczy, które kobieta nosi w torebce

20 lipca 2016 — by 0

shutterstock_376154299.jpg

Fenomen, którego nie zrozumie żaden facet w kontekście jej pojemności.

Damska torebka!

Studnia bez dna. Jeden wielki kocioł. Powiedz facetowi, żeby znalazł Ci w niej klucze! Przypuszczalnie jest bez szans. A kobieta? Włoży dłoń, pogrzebie i eureka! Znalazła! Nie bez powodu, mężczyźni, mało pieszczotliwie przezywają torebki swoich partnerek cegłami…

TOP 13 rzeczy, które kryje w swoich czeluściach damska torebka:

1 Pieniądze – gotówka, karta, obojętnie. Co jak co, ale kobieta zawsze musi być przygotowana na to, że zaskoczą ją zakupy. Wejdzie do sklepu zerknąć na modne bluzy, wyjdzie z torbą pełną ubrań i parą najpiękniejszych szpilek w okolicy.

2 Portfel – bo kasę trzeba gdzieś trzymać. A do tego karty rabatowe, klubowe, komunikacyjne i wizytówki.

3 Wizytownik na własne wizytówki. Elegancko i praktycznie, gdy w portfelu brakuje już miejsca.

4 Smartfon – no chyba już każdy nosi go przy sobie, ale wiadomo, że kobiecie jest on szczególnie potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy trzeba złapać Pokemona, poplotkować z przyjaciółką, zadzwonić po rycerza, w razie gdyby samochód odmówił posłuszeństwa albo kupić coś interesującego z najnowszej kolekcji w sklepie internetowym. Poza tym to narzędzie może zastąpić wszystko: kalendarz, kalkulator, książkę, odtwarzacz muzyki no i oczywiście lusterko! Do kompletu nie może zabraknąć ładowarki.

shutterstock_3607691125 Słuchawki – do odsłuchiwania muzy właśnie.

6 Klucze – wiadomo.

7 Chusteczki higieniczne lub/i chusteczki dla niemowląt. Te drugie to prawdziwy must have, a możliwość ich wykorzystania jest nieograniczona. Przetarcie skórzanego siedziska, zmycie rozmazanego make-up’u, przeczyszczenie butów czy rozprawienie się z plamą od długopisu.

8 Kalendarz i coś do pisania. Technologia technologią, ale stylowy notatnik i długopis, którym można się posłużyć w razie konieczności podpisania jakiegoś dokumentu to niezbędnik. Przezorna zawsze ubezpieczona.

9 Leki przeciwbólowe i rozkurczowe oraz intymne akcesoria – sytuacje awaryjne zdarzają się i koniec.

10 Coś słodkiego. Wszak cukier czasem spada, nieprawdaż?

11 Szminka, a co najmniej balsam do ust. Te zawsze muszą przyciągać uwagę, powinny być chronione i wyglądać zdrowo.

12 I inne kosmetyki oraz akcesoria: od pokładu, poprzez szczotkę do włosów i żel antybakteryjny – aż po krem do rąk, odświeżacz do ust, nitkę dentystyczną, pilnik i perfumy. Lakier do paznokci czy włosów też odnajduje swoje miejsce w czeluściach damskiej torebki. Wszystko może się przydać 🙂

13 Okulary przeciwsłoneczne!

Lista listą, a jak wiadomo – torebka nie ma dna i da się w niej upchnąć wszystko. Zapasowe buty na płaskim, śrubokręt, kasztan na szczęście. A gdzie to wszystko się mieści? Do tej pory nie ustalono 😉 Dziewczyny? Co jeszcze nosicie w swoich torbach?