main

ModaRelacje

Dlaczego dziewczyny lubią męskie bluzy?

17 stycznia 2019 — by 0

oladimeji-odunsi-415618-unsplash-960x1384.jpg

Jeżeli jakaś kobieta ukradła ci serce to wiedz, że prędzej czy później podkosi ci też bluzę lub T-shirt. A może już to robi, a ty zastanawiasz się - dlaczego?

Dlaczego dziewczyny lubią męskie bluzy?

„Wymiana” ubrań nie jest niczym nowym. Oddanie komuś czegoś (lub odebranie czegoś komuś) 😉 co jest wyjątkowe lub wartościowe (prawda, że kochasz swoje hoodies?) od zawsze stanowiło pewien element rytuałów związanych z zalotami, randkami, byciem w związku. Zwróć uwagę choćby na stare filmy! Faceci z klasą otulają kobiece ramiona swoimi marynarkami lub męskimi płaszczami, z kolei dziewczyny oddają ukochanym swoje naszyjniki (najczęściej na pożegnanie)… Kojarzysz?

Jeśli dziewczyna zakłada twoją bluzę i nosi ją publicznie, albo pozwala się nią tobie utulić – to trochę jak zmiana statusu na Facebook’u na: „W związku”. Ewidentnie coś jest na rzeczy. W przypadku par – to też sygnał na podkreślenie „jedności”.

dziewczyny lubią męskie bluzy
Dziewczyny lubią męskie bluzy, ale przygotuj się na to, że twoja druga połowa może podkradać ci też marynarki, spodnie dresowe i T-shirty.

Manifestacja uczuć (i przynależności) to jedno, ale dużą rolę odgrywa tutaj również zapach, który działa jak silny afrodyzjak. Biologiczne zaprogramowanie podpowiada dziewczynie, że to właśnie z tobą doczeka się zdrowego potomstwa i ta podświadoma myśl ją uwodzi. Oczywiście działa to również w drugą stronę, a nęcące perfumy jeszcze mocniej podkręcają pożądanie.

Zapach oddziałuje też na pamięć. Dziewczyny lubią męskie bluzy należące do ich drugich połówek, bo gdy partnera nie ma w pobliżu – w pewien sposób możecie się połączyć. To urocze i przerażające jednocześnie 😉 lecz nie ma co dyskutować z chemią, fizjologią i działaniem mózgu. Tak po prostu jest.

Ale męskie koszulki i bluzy są dla współczesnych, otwartych dziewczyn atrakcyjne również modowo!

  • Bluzy męskie, nawet te w małych rozmiarach, są zwykle obszerniejsze niż damskie. Zatem mogą być świetną alternatywą dla wszelkich damskich modeli typu oversize!
  • Szczególnie, że w modzie męskiej nadruki na ubraniach mają polot, sporo dawki humoru w sobie, przyciągają uwagę.
  • Dziewczyny zaglądają do szaf swoich facetów, bo przy odrobinie kreatywności mogą wzbogacić własne stylizacje i wyglądać niesamowicie sexy. Damska stylówka zwieńczona sportową bluzą męską to już niemal standard, wciąż inspirujący streetwear i designerów.
  • Ponadto męskie bluzy z kapturem i bez są po prostu nieprzeciętnie wygodne i ciepłe – nic dziwnego, że każda dziewczyna chce się w takiej bluzie zatopić.