main

LifestylePorady

Drink po męsku: Pisco Sour

15 czerwca 2016 — by 0

Depositphotos_45219959_m-2015-960x638.jpg

W naszym cyklu "Drink po męsku" kolejna receptura dla prawdziwych mocarzy. Biorąc pod uwagę składniki, z jakich drink jest przyrządzony - mamy tu propozycję dla facetów z poziomem testosteronu w górnych granicach normy. Mowa o...

Pisco Sour

Drink ten pochodzi z Ameryki Południowej, jednak prawa do niego przypisują sobie dwa kraje. Peru i Chile. Peruwiańczycy twierdzą, że wynalazcą cocktailu był amerykański barman Victor Morris, prowadzący w Limie popularny lokal dla elit – Morris’ Bar. I rzeczywiście. To właśnie im przypisuje się największe prawa do tego cocktailu. Pisco to bowiem ważny port peruwiański i właśnie w Peru powstaje brandy Pisco (produkowana ze sfermentowanych i destylowanych winogron), która jest głównym składnikiem mieszanki. Nie zmienia to faktu, że Pisco Sour jest narodowym trunkiem zarówno w Chile jak i w Peru.

Pisco Sour to drink o specyficznym smaku – delikatnym, aksamitnym, słodkawo-kwaśnym i o niezapomnianym aromacie. Popularny dziś na całym świecie. Co tak bardzo wyróżnia go spośród innych? Otóż… surowe jajko w składzie. Dla niektórych nie do pomyślenia i nie do przełknięcia, jednak trzeba przyznać, że kompilacja wszystkich składników drinka tworzy naprawdę niesamowity efekt. Wielu sportowców pracujących nad mięśniami – nie będzie mieć oporów przed wypróbowaniem tej mieszanki 😉 Wszak zdarza im się przecież pić jajka niczym Sylwester Stallone w filmie „Rocky”. A jak z Wami? Odważycie się?

Pisco SourSkładniki:

  • 40 ml brandy Pisco
  • 1 białko jajka kurzego
  • 15 ml soku z cytryny lub z limonki
  • 10 ml syropu trzcinowego
  • 2-3 krople Angostury
  • 5 kostek lodu

Jak przyrządzić:

Ubijamy białko. Następnie, w shakerze, mieszamy je z kostkami lodu, syropem trzcinowym oraz świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny lub limonki. Energicznie wstrząsamy, aż powstanie piana. Dolewamy Pisco i Angosturę i ponownie wstrząsamy.

Taki miks przelewamy do szklanki typu old-fashioned. Powinny powstać dwie warstwy: płynna oraz piankowa. Cocktail można udekorować plastrem cytryny lub limonki. Smacznego! Chyba…