main

ModaRozrywka

Jak się ubrać do parku rozrywki?

10 maja 2019 — by 0

Depositphotos_28591835_l-2015-960x640.jpg

Sezon plenerowych szaleństw można oficjalnie uznać za otwarty, a więc obok udziału w festiwalach czy weekendów na łonie natury – z pewnością chętnie będziecie spędzać czas również w wesołych miasteczkach! Pomiędzy kolejkami górskimi, a stoiskami z kolorową watą cukrową i tłumem ludzi – dobrze jest czuć się komfortowo. Tylko jak się ubrać do parku rozrywki, żeby tę wygodę sobie zapewnić? 

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! 

Niezależnie od tego, czy lubisz adrenalinę czy nie – w parku rozrywki spędzisz większość dnia na nogach – przemierzając cały teren, na którym rozlokowane są poszczególne atrakcje i… stojąc w kolejkach. Dlatego wybierając się w takie miejsce – na początek zadbaj o odpowiednie obuwie. Jeśli chcesz przetrwać cały dzień, przeżyć ekstremalne doznania na górskiej kolejce i zaznać spokojniejszej rozrywki na diabelskim młynie – najwyższą wagę przyłóż do tego, by móc swobodnie się poruszać i postaw na wygodne ubrania, które ci to umożliwią.

jak się ubrać do parku rozrywki
Lekki T-shirt i miękka bluza zapewnią ci maksimum swobody. Denley.pl

Jak się ubrać do parku rozrywki? – O tym musisz pamiętać!

  • Być może udajesz się do wielkiego, plenerowego lunaparku z jakiegoś dalszego zakątka. Pamiętaj wówczas, że pogoda jak kobieta – zmienną jest. Zaplanuj stylizację, która nie zawiedzie cię, gdy zacznie padać, albo gdy zrobi się zimno, lub gdy będzie bardzo gorąco. Krótko mówiąc – weź pod uwagę czynnik atmosferyczny.
  • Pamiętaj o zapinanych na zamek kieszeniach! Jeśli zamierzasz zwisać na rollercoasterze i tym podobnych – do góry nogami, a masz przy sobie ważne dokumenty lub pieniądze – uważaj, bo możesz je stracić. Zabezpieczenia w kieszeniach spodni i bluz to podstawa!
  • Niezależnie od pogody, przyjedzie taki moment, że z pewnością – będzie gorąco. Możesz się nawet spocić z wrażenia 😉 Dlatego miej na sobie lekki T-shirt, oddychający i absorbujący wilgoć. Najlepiej sprawdzi się model bawełniany.
  • Ubierz się swobodnie, ale tak, by ubrania nigdzie ci się nie „majtały”. Chodzi o kwestę bezpieczeństwa, by się w coś za bardzo nie wkręcić 😉 lub o coś nie zahaczyć!
  • O ile do wesołego miasteczka nie wybierasz się na randkę i nie zamierzasz jedynie strzelać do celu by zdobyć misia, albo jeździć w kółko na karuzeli wolnoobrotowej i pstrykać miłosne selfie – odpuść sobie styl casualowy z spodniami jeansowymi i koszulą. Ubierz się znacznie wygodniej!
jak się ubrać na karuzelę
W razie kapryśnej pogody – przyda ci się funkcjonalna kurtka wiosenna, z zapinanymi kieszeniami i z kapturem. Denley.pl

Jak się ubrać do parku rozrywki? 

Totalnie na luzie, swobodnie.

Załóż koszulkę z krótkim rękawem i jeśli wymaga tego pogoda panująca na zewnątrz – bluzę. A w dalszej kolejności kurtkę np. bomberkę lub militarny model z kapturem. Zdecyduj się na spodnie z możliwie miękkiego materiału, gdyż twardy denim może po dłuższym czasie i w ekstremalnych warunkach – uwierać. Sprawdzą się baggy, joggery, spodnie z kieszeniami cargo, czyli popularne bojówki męskie.

O kieszeniach już wspominaliśmy – zadbaj, by nic z nich nie wypadło. Stawiaj na styl miejski, sportowy i raczej unikaj całkiem jasnych kolorów. Te łatwo mogą się gdzieś zabrudzić.