main

Lifestyle

Jesień 2016′ Gdzie na koncerty?

23 sierpnia 2016 — by 0

shutterstock_251204560-960x640.jpg

Za nami czas letnich festiwali. Nie znaczy to jednak, że sceny muzyczne w Polsce pokryją się opadającym po Woodstocku kurzem. Wręcz przeciwnie! Będzie zadyma!

Pod względem dużych wydarzeń muzycznych zapowiada się całkiem atrakcyjna jesień. Sprawdźcie jakie gwiazdy będą występować!

Wrzesień to mocne uderzenie!

Na pierwszy ogień idzie Gdańsk i Soundrive Festival 2016 (1-3). Trzy dni, w których fani szeroko pojętej muzyki alternatywnej z pewnością znajdą coś dla siebie.

Prawdziwa bomba albo „sex on fire” wybuchnie jednak 8 września! W Tauron Arenie Kraków zagra zespół Kings Of Leon. Kapela złożona z trzech braci Followill (Caleba, Nathana, Jareda) i ich kuzyna Matthew – uwielbia wracać do naszego kraju, a zagrane tutaj koncerty uważają za najlepsze w ich scenicznej karierze! Lubimy z wzajemnością, prawda? 🙂 Nic dziwnego, że chłopaki będą u nas już po raz czwarty. Chodzą słuchy, że podczas występu zespół zaprezentuje jakieś kawałki z krążka, który ma wyjść pod koniec roku…

21 września scenę podbije Nickleback! W ramach ogromnej, europejskiej trasy koncertowej, kanadyjski zespół zagra na warszawskim Torwarze. Jak uprzedził sam Chad Kroegermuzycy zamierzają przywieźć ze sobą imprezowe piekło! Jednym słowem – zapowiada się, że będzie gorąco. Zaczynali w garażu, dziś na koncie mają ponad 50 mln sprzedanych płyt! Zespół krytykowany przez muzyczne autorytety, a kochany przez fanów na całym świecie! No jak myślicie? Rozniosą Torwar tak jak zapowiadają? Ja sądzę, że tak!

Co nas czeka w październiku?

1 października w warszawskim klubie „Stodoła” wystąpi MØ. Ta skandynawska, charyzmatyczna wokalistka naprawdę nazywa się Karen Marie Aagaard Ørsted Andersen i choć w Skandynawii popularna jest już od kilku lat to światowe listy przebojów podbiła utworem „Lean On” – rekordowo często odtwarzanym w serwisie Spotify.

Już 5 dni później, 6-go października, w hali sportowo-widowiskowej Atlas Arena Łódź – będzie można natomiast usłyszeć coraz starszego, ale jarego – Bryana Adamsa. Koncert wokalisty, w ramach światowego tournee, będzie promować jego najnowszy krążek Get Up. Fani z pewnością będą czekać też na jego kultowe kawałki. Tak czy inaczej – koncert ikony zapowiada się doskonale!

13-go października w Gdańsku (Stary Melanż), 14-go w Poznaniu (Hala nr 2 MTP), a 15-go w Warszawie (Progresja) będzie można usłyszeć piękną kobietę o zjawiskowym głosie. Imany – objawienie francuskiej sceny. Folk, soul, blues – tego można się spodziewać. Być może jednak wokalistka jeszcze czymś zaskoczy? Warto wspomnieć, że 26 sierpnia (to już za 3 dni!), premierę ma jej kolejna płyta „The Wrong Kind Of War” z hitem „Don’t be so shy” w remixie moskiewskich dj’ów oraz z tym samym kawałkiem w aranżacji z 9-osobowych bandem. Z pewnością na koncercie Imany zaprezentuje swoje najnowsze utwory!

Listopad nie będzie ponury!

Na początek zaznaczcie sobie te dwie daty. 5-go w łódzkiej Atlas Arenie, a 6-go w katowickim Spodku da swój popis Jean-Michel Jaree! Tego gościa nie trzeba przedstawiać, a czego można się po nim spodziewać – to na pewno spektakularnego widowiska! Legendarny twórca muzyki elektronicznej, wirtuoz instrumentów klawiszowych, wybitny i utytułowany kompozytor, który wraca po 6-letniej przerwie z pewnością przygotuje oszałamiający spektakl! Wszak z tego słynie!

Kanadyjczycy lubią nasz kraj! 11-go listopada to dzień, na który czekają chyba wszystkie nastolatki w Polsce. Koncert w Tauron Arenie Kraków da Justin Bieber. Za co kocha się Justina? Tego być może dowiemy się przy okazji wydania książki jaka ma trafić na półki jesienią. Pojawienie się jej zapowiedziała królowa Snapchata Angelika Mucha, znana jako LittleMooonster96. Sam Justin Bieber zagra koncert w ramach światowej trasy „Purpose World Tour” promujący jego ostatni album. Sorry! Będzie pisk! 😉

W listopadzie, trzy razy na scenie będzie można usłyszeć Katie Meluę! Popularna wokalistka brytyjska urodzona w Gruzji tym razem wystąpi z 23-osobowym gruzińskim chórem żeńskim. Zapowiada się wyjątkowy koncert z gęsią skórką na rękach słuchaczy ;). 12-go Katie pojawi się w Szczecinie (Azoty Arena), 13-go w Hali Orbita we Wrocławiu, a 14-go w Toruniu (Hala Sportowo-Widowiskowa).

19-go i 20-go listopada spodziewajcie się mocnego uderzenia. Warszawskim Torwarem, a następnie halą MTP2 w Poznaniu zatrzęsie nikt inny jak zespół Archive! Brytyjska grupa łączy w swoich kompozycjach różne specyficzne brzmienia trafiające w gusta wrażliwych słuchaczy.

Jak widać – nadchodząca jesień muzyką stoi. Każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że powyższe koncerty są wybrane z bardzo długiej listy jesiennych wydarzeń muzycznych w naszym kraju! Wybieracie się by posłuchać kogoś konkretnego?