main

Lifestyle

Męskie gotowanie! Dlaczego facet powinien się tego nauczyć?

22 listopada 2018 — by 0

Depositphotos_162008798_m-2015.jpg

Najsmaczniej jest u mamy albo u babci, ale przychodzi taki czas, że każdy facet powinien wziąć... garnek w swoje ręce! I zacząć gotować, nawet, jeśli nigdy nie podejrzewał sam siebie o choćby szczyptę talentu w dziedzinie kulinariów!

Żarty żartami, ale przecież wiadomo jest, że faceci to prawdziwi mistrzowie kuchni! Choć niektórzy uważają gotowanie za niemęską czynność, to jest to stereotyp, z którym trzeba walczyć za pomocą tłuczka do ziemniaków i ostrego noża! A potem… jeść, jeść, jeść!

Męskie gotowanie! Poznaj 9 powodów, dla których każdy facet powinien to potrafić!

1.Po pierwsze – dla kobiet! Jest takie powiedzenie: „Przez żołądek do serca” i ono działa w obie strony! Więc jeśli chcesz uwieść kobietę – przyrządź jej coś pysznego! Nie musisz pozować od razu na Gordona Ramsay’a. Nawet jeśli nie wyjdzie idealnie – ona na bank doceni twoje starania! Silny, a zarazem subtelny facet to ktoś, kto na pewno zasługuje na deser 😉 Męskie gotowanie jest sexy i po prostu imponuje! 

2. Jeśli jesteś tatą na pełen etat – twoje potrawy z pewnością zasmakują również szkrabom, które w przyszłości właśnie z tobą będą kojarzyć smaki dzieciństwa 🙂 Czyż nie urocze?

3. Ale dzięki dobremu jedzeniu uszczęśliwisz nie tylko siebie i najbliższych. Również dalszą rodzinę i  przyjaciół, z którymi będzie mnóstwo „smacznych” okazji do spotkań i wspólnego biesiadowania, nie tylko przy grillu! Sprawdź też: „Jak zostać mistrzem  grilla?”.

4. Kolejny powód? Mocno zaoszczędzisz! Gotując w domu wykażesz się zaradnością i zdolnościami, ale też zapłacisz za wszystko mniej. I w dodatku wiesz co jesz! Warto!

5. Gotowanie to tak jak naprawianie samochodu, majsterkowanie czy łowienie ryb – kompetencja życiowa, którą każdy twardziel powinien posiadać. Jeden z elementów męskiej sztuki niezależności!

męskie gotowanie blog
Męskie gotowanie to może być świetna, kreatywna zabawa i hobby! Denley.pl

6. Pomijając dietę pudełkową – gotując samodzielnie, w szerszej perspektywie – zyskasz też na czasie! Chyba znasz ten stan, gdy na pizzę czekasz już drugą godzinę…

7. To też jeden ze sposobów na poprawę diety! Rozsądne porcje, regularność i świeże, dobre składniki to podstawa zdrowego odżywiania! Nie od dziś wiadomo, że na idealny look, składają się nie tylko modne ubrania, fryzura, wyćwiczone ciało, ale przede wszystkim dieta! Zatem – robisz to dla siebie!

8. Gotowanie… może ci się spodobać! Nawet jeśli nie jesteś fanem tej czynności to jednak możesz spróbować od czasu do czasu coś upichcić! To naprawdę kreatywne, relaksujące, a czasem nawet zabawne zajęcie pełne ekspresji i artyzmu!

9. Być może odkryjesz w sobie prawdziwą pasję! Przecież mężczyźni to najlepsi kucharze! Bez dwóch zdań!