main

Moda

W co się ubrać na ognisko?

11 lipca 2018 — by 0

Depositphotos_91707398_m-2015.jpg

Lato to czas, w którym z pewnością czeka cię mnóstwo imprez pod chmurką, tych planowanych i tych spontanicznych...

Nie wszystkie muszą być skrojone na miarę, dlatego poza zapasem eleganckich spodni i wyprasowanych koszul, powinieneś mieć w zanadrzu chilloutowe stylizacje na ognisko.

Proste, wygodne, a zarazem modne i zaskakujące. Stylizacje na ognisko nie muszą być nudne! Warto jednak pamiętać o warunkach panujących w czasie plenerowych, nocnych imprez i nie dać się zaskoczyć!

W co się ubrać na ognisko?

  • Ognisko można urządzić właściwie wszędzie (tam, gdzie nie jest to zakazane) i to szczególnie od okoliczności zależy wybór ubrań.
  • Warto pamiętać, że latem pogoda raczej sprzyja takim akcjom. Noce są dość ciepłe, a ognisko grzeje. Dlatego nie przesadzaj z ilością ubrań. Nawet w górach, w których temperatura jest najniższa – na spędzanie czasu przy ognichu, jako okrycie wierzchnie, powinna wystarczyć ci przyjemna, otulająca bluza z kapturem, który w razie czego możesz zarzucić na głowę.
  • Jeśli ogień ma się iskrzyć na jednej z mniej lub bardziej dzikich plaż – postaw na krótkie spodenki. Piwo i kiełbasa? – Tutaj bardziej pasują modele sportowe. Kolorowe koktajle, kwiaty we włosach dziewczyn, ich zwiewne sukienki i generalnie “beach party”? – Podchwyć klimat i zamiast dresówek wybierz szorty, albo krótkie spodenki jeansowe.
  • Co na górę? Koszulę zostaw w domu, chyba, że pasuje ci koszula flanelowa zamiast bluzy. Zapewni ci komfort cieplny w razie chłodu, ale w każdej chwili można ją zdjąć i przewiązać w pasie – co nie tylko jest praktyczne, ale i dobrze wygląda w okolicznościach, z żarzącymi się iskrami w tle 😉 Pod koszulę lub bluzę, ale i samodzielnie, gdy atmosfera będzie gorąca – oczywiście modny T-shirt. Z fajnym, letnim nadrukiem, gładki z kołnierzykiem w serek, albo z motywem moro.
  • Moro, w ogóle jest świetnym deseniem, sprawdzającym się w stylizacjach na ognisko. Szczególnie wtedy, gdy zamiast plaży – odbywa się ono w lesie czy choćby bliżej lasu. Koresponduje z otoczeniem, idealnie wpasowuje się w okoliczności, jest praktyczne. Nie musisz martwić się o zabrudzenia, gdy przyjdzie Twoja kolej na wypad po suche gałęzie. Spodnie bojówki, joggery i inne ubrania w militarnym stylu – sprawdzą się tu doskonale.